Co kupić dla szynszyli?

2018-01-04
Co kupić dla szynszyli?

Szynszyle nie są co prawda zbyt wymagającymi zwierzętami, jeśli je porównać do innych gatunków, ale oczywiście mają swoje potrzeby, których zaspokojenie decyduje o ich poczuciu komfortu i bezpieczeństwa.

Osoby, które zdecydowały się bądź dopiero zamierzają wziąć pod swoją opiekę szynszylę, nie wiedzą zazwyczaj, w co należy się zaopatrzyć, jakie produkty będą niezbędne, jakie potrzeby ma ów mały futrzak itd. Akcesoria, które okażą się użyteczne dla szynszyli, nie będą tym samym, co akcesoria dla psów czy innych zwierząt. Jest to wprawdzie oczywistość, ale zdarzają się przypadki, w których właściciele szynszyli kupują przedmioty niedostosowane do ich konstytucji fizycznej, przeznaczone np. dla chomików. Zwierzęta te różnią się od siebie i warto mieć to na uwadze. Poniżej zestawiamy listę rzeczy, które na pewno się przydadzą w opiece nad szynszylą.

 

  • Klatka – nie powinna być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Im więcej gryzoni się w niej zmieści, tym oczywiście większe powinna mieć rozmiary;

  • Poidełko – rzecz niezbędna. Poidełko powinno mieć wytrzymały uchwyt, który zamocowuje się po zewnętrznej stronie klatki, a także co najmniej 100 ml pojemności. Do wyboru mamy poidełka szklane lub plastikowe. Warto zaznaczyć, że tego akcesorium nie zastąpi żadna miseczka. Ruchliwe szynszyle mogą ją wywrócić i wylać całą jej zawartość. Każdy profesjonalny sklep zoologiczny ma w swoim asortymencie poidełka, więc z nabyciem tego produktu nie powinno być żadnego problemu.

  • Miseczka – to naczynie, do którego będziemy dosypywali pokarm. Najlepiej się sprawdzi miseczka z metalu lub porcelany. Plastikowe raczej nie zdadzą egzaminu, ponieważ mogą zostać przez zachłanne szynszyle zjedzone.

  • Domek – wbrew pozorom to bardzo ważny element, który powinien znaleźć się w każdej klatce. Takie miejsce posłuży szynszyli za schronienie, zapewni jej komfort i poczucie bezpieczeństwa. Umożliwi również odpowiedni wypoczynek.

  • Siano – koniecznie powinno się ono znaleźć w klatce. Jeśli wcześniej szynszyla nie miała styczności z sianem, można mieć pewność, że w szybkim czasie je polubi i w nim zasmakuje.

 

Jeśli zależy Ci na zdrowiu i komforcie swojego gryzonia, kupno powyżej wymienionych rzeczy jest absolutnie konieczne. Dla zaopatrzenia się w potrzebne akcesoria najlepiej wybrać sklep zoologiczny internetowy, w którym znajdziemy wszystko to, czego nam potrzeba.Komentarze