Czym karmić yorka?

2019-03-11
Czym karmić yorka?

Każda rasa psów ma inne wymagania i potrzeby w zakresie żywienia. Yorki ze względu na swoją budowę anatomiczną są bardziej wybredne niż inne psy.

Zanim przejdziemy do ogólnych wskazówek dotyczących karmienia yorków, warto na wstępie podkreślić, że przy doborze karmy oraz wymierzaniu porcji istotne znaczenie ma nie tylko rasa psa, ale również jego indywidualne cechy. Ważny jest jego wiek, stan zdrowia, ilość czasu spędzanego na świeżym powietrzu itd. Wszystkie te czynniki powinny zostać uwzględnione. Tylko wtedy zapewnimy swojemu czworonożnemu przyjacielowi dobre zdrowie.

 

Czym karmić szczenięta?

Z oczywistych powodów szczenięta mają inne potrzeby żywieniowe od dorosłych yorków. Nim ukończą 10 miesiąc życia, intensywnie się rozwijają. Dlatego należy zadbać o to, by dzienna porcja karmy pokrywała energetyczne zapotrzebowanie szczenięcia. Ale istotne są również odpowiednie składniki odżywcze, które wzmocnią kościec oraz układ odpornościowy małego psa. W tym okresie zalecamy podawać mu karmę Royal Canin Yorkshire Terrier Junior, zawierającą m. in. białka, fosfor, wapń, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz biotynę.

 

Co po 10 miesiącu życia?

Po ukończeniu 10 miesiąca życia yorki dalej się rozwijają, ale już nie tak intensywnie jak na początku. W tym okresie w odpowiedzi na zwiększone potrzeby warto włączyć do diety yorka karmę Royal Canin Yorkshire Terrier Adult, zawierającą oprócz powyżej wymienionych składników odżywczych również siarkowe aminokwasy, odpowiedzialne za zdrowy wygląd sierści. Wspomniana karma chroni ponadto zęby i dziąsła czworonogów przed chorobami, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia w przyszłości chorób narządów wewnętrznych.

 

Co jeszcze?

Aby urozmaicić swojemu pupilowi jadłospis, możesz go czasem uraczyć wieprzowiną lub rybami (najodpowiedniejszy będzie łosoś). Mięso jest cennym źródłem białka, którego yorki potrzebują na każdym etapie rozwoju. Duże ilości mięsa zawiera karma BRIT CARE Mini Grain-Free Yorkshire, mająca w swoim składzie nie tylko kawałki wieprzowiny i łososia, ale również tuńczyka, tłuszcz z kurczaka oraz bogate w witaminy algi.

 

Yorki są bardzo wymagającą rasą, jeśli chodzi żywienie, dlatego należy przywiązywać dużą wagę do kupowanej karmy i uwzględniać wszystkie potrzeby swojego pupila. W sklepach zoologicznych oprócz wspomnianych powyżej produktów znajdziecie również wiele innych karm, które być może bardziej przypadną do gustu Waszemu ulubieńcowi.

 Komentarze