Jak wybrać idealne legowisko dla psa?

2018-08-27
Jak wybrać idealne legowisko dla psa?

Stworzenie odpowiedniego kącika do spania dla nowego domownika, to jedno z najważniejszych zadań dla świeżo upieczonych właścicieli psów. Nasi czworonożni przyjaciele przesypiają przynajmniej połowę doby, dlatego warto zadbać o ich komfort snu.

Z pewnością będą codziennie odwdzięczać się nam długimi spacerami, oczami pełnymi wierności i radośnie merdającym ogonem. Eksperci Abigail, producenta legowisk dla psów, przygotowali poradnik jak wybrać optymalne łóżeczko i jak zorganizować kącik do spania dla naszego czworonoga.

 

Dlaczego posłanie jest ważne dla zdrowia psa?

“Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” - to znane przysłowie idealnie sprawdza się zarówno w świecie ludzi, jak i w królestwie zwierzaków. Wszyscy znamy to nieprzyjemne uczucie, kiedy jesteśmy niewyspani i brak nam energii do życia. Psy również odczuwają złe samopoczucie, kiedy brakuje im snu dobrej jakości, a długotrwałe zaburzenia mogą istotnie odbić się na ich zdrowiu.

Najbardziej efektywny sen przypada na tzw. fazę głęboką snu - REM (ang. rapid eye movement). To właśnie w tym czasie organizm regeneruje się najlepiej. Przy czym musimy mieć na uwadze, że kiedy człowiek przesypia w fazie głębokiej 25% czasu swojego snu, tak u psów faza REM trwa zaledwie 10-12% całego cyklu. Stąd warto zadbać o optymalne warunki do zdrowego snu czworonogów z pełnym cyklem fazy głębokiej. W świecie psów legowiska spełniają kilka różnych funkcji:

  • Zapewniają psu komfortowy i spokojny sen - wygodne posłania w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy jakości snu naszych czworonożnych przyjaciół. Z jednej strony legowisko dla psa powinno być miękkie, ale z drugiej strony nie może zapadać się pod ciężarem zwierzęcia. Doskonale sprawdzają się naturalne tworzywa, które umożliwiają psu zachowanie optymalnej termoregulacji, a także są łatwe do czyszczenia i nie wywołują alergii.
  • Kojarzą się z relaksem - po długim spacerze i intensywnej zabawie każdy pies z przyjemnością uda się na swoje legowisko, aby uciąć sobie błogą drzemkę i zregenerować siły na kolejne przygody. Ulubiony kącik z posłaniem dla psa to również miejsce, do którego nasi czworonożni przyjaciele lubią przynieść sobie ulubiony smakołyk.
  • Stanowią bezpieczny azyl - strach przed odgłosami burzy czy wystrzałem sztucznych ogni to bardzo powszechne zjawisko u psów. Bezpieczne i spokojne miejsce z legowiskiem będzie stanowić dla naszych pupili prawdziwy azyl w tych stresowych sytuacjach. Przy aranżacji kącika dla psa pamiętajmy, aby wybrać stałe miejsce. Częste zmiany, mogą wprowadzać u naszych piesków niepokój i dezorientację.
  • Pozwalają uporządkować nawyki psa - legowisko dla psa jest również nieocenionym rekwizytem, wspomagającym naukę pozytywnych zachowań. Zwierzęta, które czują przywiązanie do swojego własnego kącika nie będą miały potrzeby wskakiwania na łóżko w sypialni czy naszą reprezentacyjną sofę w pokoju gościnnym.

 

Jak dobrać rozmiar łóżeczka dla psa?

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Przede wszystkim zależy od wielkości naszego czworonożnego przyjaciela. Należy jednak pamiętać również o tym, żeby legowisko dla psa było dopasowane do pozycji, w której nasz pupil najbardziej lubi spać:

  1. Zwinięty w kłębek - dla czworonogów, które podczas snu zwijają się w kłębek optymalne będzie niewielkie legowisko ze stabilnymi ściankami, które pozwolą mu wtulić się w swoje łóżeczko.
  2. Rozciągnięty - psy, które w trakcie spania mają w zwyczaju rozciągać się na całej swojej długości potrzebują szerszego posłania, aby zmieściły się na nim wyprostowane łapki.
  3. Wiercipęta - jeśli twój pupil często zmienia pozycję w trakcie snu i nieustannie przewraca z boku na bok to niezbędne będzie posłanie, które nie będzie ograniczać jego ruchów. W tym wypadku sprawdzi się legowisko z niskimi ściankami lub nawet duża poduszka.
  4. Na plecach - czworonogi układające się na plecach lubią sztywny, ale jednocześnie miękki materac, który będzie stanowić podparcie dla kręgosłupa.

Aby ułatwić wybór rozmiaru legowiska eksperci Abigail, producenta legowisk dla psów, przygotowali zestaw ras z optymalnymi wymiarami łóżeczek:

 

Zalety legowisk dla psów Abigail

Łóżeczka dla psów Abigail stanowią odpowiedź na wszystkie potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół. Legowiska zostały wykonane ze specjalnej pianki memorycznej (pamięciowej), która wykorzystywana jest przy produkcji wysokojakościowych materacy. Wyróżnia się ona specjalnymi właściwościami. Nawet pod wpływem powtarzającego się, długotrwałego nacisku, pianka nie odkształca się (“zapamiętuje” pierwotny układ), dzięki czemu zapewnia stabilne podparcie dla ciała zwierzęcia.

Specjalnie zaprojektowane podwyższenie skutecznie blokuje chłód od podłogi, dlatego łóżeczka Abigail doskonale nadają się również dla psich seniorów, którzy odczuwają dolegliwości ortopedyczne ze stawami. Ekologiczny materiał jest łatwy do utrzymania w czystości, stąd idealnie nadaje się również dla zwierzaków, które zmagają się z alergią. Miękki materiał skutecznie przeciwdziała kołtunieniu się i niszczeniu delikatnych włosów przedstawicieli takich ras jak: maltańczyki, yorki, shih-tzu. Wybierając legowisko dla psa Abigail nie musimy się również obawiać, że nasz czworonożny przyjaciel będzie cierpiał z powodu nadmiernego wytarcia naskórka, co w konsekwencji może doprowadzić do powstawania nieestetycznych modzeli na łapkach.

 

Ponadto legowiska Abigail wyróżniają się unikalnym designem, dzięki czemu świetnie pasują do eleganckich wnętrz i mogą pełnić funkcję dekoracyjną. W ofercie dostępne są dwie linie produktu. Kolekcja łóżeczek Classic utrzymana została w naturalnych kolorach, przez co doskonale komponują się one z aranżacjami nowoczesnymi, minimalistycznymi, skandynawskimi. Z drugiej strony linia GLAMOUR przeznaczona jest dla właścicieli psów o wykwintnym guście. Legowiska mają stylowe pikowane wykończenia oraz ozdobione są kryształami SWAROVSKIEGO.

 Komentarze