Koty w mieszkaniu - dobry wybór

2016-11-03
Koty w mieszkaniu - dobry wybór

Czy kot w mieszkaniu to dobry pomysł? Okazuje się, że dzielenie przestrzeni domowej z miauczącym czworonogiem przynosi jego właścicielowi niebagatelne korzyści. Jakie? Przeczytaj poniższy artykuł, a się dowiesz.

Kot - wymarzony pupil do mieszkania

Czy koty są mniej lubiane od psów? Czy właściciele kotów słusznie postrzegani są jako samotnicy i osoby ceniące indywidualność? Wg statystyk ok. 12% osób przyznaje, że bardziej lubi koty niż psy. Czym jednak są statystki wobec faktu, że kot to ukochany pupil w wielu domach?

 

Nie wymaga dużej troski

Trzymanie kota w mieszkaniu to żaden kłopot, kot bowiem jest niezwykle czystym zwierzęciem. Sam dba o czystość futerka, ponadto załatwia potrzeby fizjologicznie wyłącznie w kuwecie. Nie trzeba go długo uczyć zachowywania czystości ani wychodzić z nim na spacery.

 

Pozytywny wpływ kotów na samopoczucie

Z jakich jeszcze powodów ludzie decydują się na posiadanie kota? Kot słynie z niezwykle korzystnego wpływu na zdrowie. Kot to doskonały psycholog - potrafi wyczuć nastrój opiekuna i jego złe samopoczucie. Przytulając się i mrucząc, potrafi załagodzić wiele bolączek i dolegliwości. Jakich? Kot, mrucząc, emituje dźwięki o niskiej częstotliwości, które oddziałują na ciało człowieka, działają przeciwbólowo, uspokajająco, ułatwiają zasypianie i redukują stres. Ponadto już samo głaskanie kota przyczynia się do unormowania ciśnienia krwi i tętna. Dzieci od najmłodszych lat wychowywane w towarzystwie miauczącego czworonoga wykazują większą odporność na różnorodne alergie niż te, które nie dzieliły swojej przestrzeni domowej z tym sympatycznym stworzeniem. A utemperowanie dzikiej, niezależnej natury kota i skłonienie go do łaszenia się i dopominania o pieszczoty przynosi opiekunowi ogromną satysfakcję. Warto mieć kota, prawda?

 

Wyprowadzanie kotów na spacer

Wyprowadzenie kotów na spacer jest możliwe dzięki specjalnym szelkom dla kotów. To konieczne wyposażenie każdego, kto chciałby uatrakcyjnić swojemu futrzanemu pupilowi "kanapową" egzystencję powtarzającymi się co jakiś czas wyjściami na zewnątrz. W mieście, ze względu na duży ruch uliczny, należy zachować szczególną ostrożność przy wyprowadzaniu kota na spacer. Na wsi koty zazwyczaj biegają samopas i wylegują się w jakimś nasłonecznionym miejscu, więc nie wymagają wyprowadzania na spacery.

 

Artykuł powstał przy współpracy z zoologicznyshop.plKomentarze