Pomysły na zabawki dla kota

2015-03-18
Pomysły na zabawki dla kota

Wbrew pozorom, koty są bardzo aktywnymi zwierzętami i uwielbiają zabawę. Jest ona jednak dość specyficzna i trzeba ją odpowiednio zorganizować. Wystarczy trochę wiedzy praktycznej, by nie było to trudne zadanie.

Samodzielna zabawa

Koty są z natury samotnikami i trzeba im umożliwić zabawę we własnym zakresie. Najlepiej jest wykorzystać do tego same instynkty kota, dzięki czemu połączymy przyjemne z pożytecznym. Jeśli zwierzak lubi się wspinać po szafkach i zdarza mu się zrzucać kwiatki z parapetów, najlepsza będzie dla niego jakaś konstrukcja, po której będzie się mógł wspinać niczym mały ninja. Wejdzie sobie gdzieś pod sufit i będzie obserwował z góry, co dzieje się w pokoju. Co więcej, będzie to doskonały sposób na tępienie jego pazurów i eliminowanie zagrożenia od nich płynących tak dla mebli, jak i dla domowników. Wersją minimum takiego pomysłu są ściany do drapania, przy których koty spędzają zadziwiająco dużą ilość czasu.


Zabawa z domownikami

Kiedy chcemy bawić się z kotem, musimy pamiętać, że w jego genach jest znacznie więcej dzikiego drapieżnika, niż w genach psa. Oznacza to, że dużo bardziej lubi się skradać i atakować z zaskoczenia, niż na przykład siłować się czy przynosić człowiekowi rzucony przedmiot, chociaż oczywiście aportujące koty nie powinny nikogo dziwić. Najlepsza zabawka dla domowego pupila to myszopodobny przedmiot na sznurku, który będzie umiejętnie pociągany przez człowieka. Zabawka będzie uciekać, kot będzie się czaił i atakował. Zabawkę na sznurku może zastąpić czerwona kropka wskaźnika laserowego, co może i jest rozwiązaniem raczej leniwym, ale za to zadziwiająco skutecznym. Zresztą każdy ruch, nawet piłeczki, będzie dla kota interesujący.

 Komentarze