Zdrowie
Aktywność fizyczna psa a zdrowie – jak dużo ruchu potrzebuje pies?

Aktywność fizyczna psa a zdrowie – jak dużo ruchu potrzebuje pies?

Nawet kanapowce, które trzęsą się na samą myśl o spacerze w deszczu, potrzebują dawki ruchu adekwatnej do swoich potrzeb. O tym, ile aktywności na co dzień należy zapewnić psu, warto zastanowić się już przed wyborem rasy i zakupem psa.


Co jeśli kot złamie łapę?

Co jeśli kot złamie łapę?

Wbrew znanemu porzekadłu koty nie zawsze spadają na cztery łapy. A nawet jeśli spadną, to mogą je sobie połamać. Co zrobić w takiej sytuacji?Stany lękowe u psa

Stany lękowe u psa

Zauważasz u swojego pupila stany lękowe? Nie jest to bagatelny problem, zwłaszcza jeśli lęk utrudnia normalne funkcjonowanie. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy zoopsychologa lub behawiorysty.


Kiedy iść z psem do weterynarza?

Kiedy iść z psem do weterynarza?

Opieka nad psem sprowadza się nie tylko do karmienia i regularnych spacerów. Równie ważne jest dbanie o zdrowie czworonożnego pupila.Higiena yorka - jak o nią zadbać?

Higiena yorka - jak o nią zadbać?

Psy zawsze wymagają czasu i uwagi, ale yorkshire terrier to jedna z ras, o które należy dbać szczególnie. Są to bowiem pieski bardzo delikatne i podatne na różnego rodzaju choroby związane z nieprzestrzeganiem podstawowych zasad higieny. Co warto wiedzieć o higienie yorków?


Jak prawidłowo dbać o zęby psa?

Jak prawidłowo dbać o zęby psa?

Każdy właściciel psa ma obowiązek pielęgnować uzębienie swojego czworonoga. Wielu jednak robi to stanowczo za rzadko lub nieprawidłowo. Tymczasem takie zaniedbanie ma ogromny wpływ na stan zdrowia naszego pupila.Zwierzęta zimą: jak reagować, gdy znajdziemy bezdomnego psa lub kota?

Zwierzęta zimą: jak reagować, gdy znajdziemy bezdomnego psa lub kota?

W każdą porę roku powinniśmy być wrażliwi na sytuację bezdomnych zwierząt. Zima jednak jest dla nich wyjątkowo trudna. Jak należy postępować, gdy widzimy błąkające się i marznące czworonogi?