Zwierzak dla Ciebie
Psi towarzysz osoby starszej – jak wybrać rasę?

Psi towarzysz osoby starszej – jak wybrać rasę?

Seniorzy, szczególnie ci mieszkający samotnie, to bardzo często idealni psi opiekunowie. Swoim czworonożnym towarzyszom potrafią okazać wielkie serce. Psiaki odwdzięczają się z kolei przywiązaniem. A jednak nie każda rasa może dzielić dom i życie z seniorem.


Kot syjamski

Kot syjamski

Koty syjamskie ze względu na swój charakterystyczny wygląd bardzo rzucają się w oczy, mają też specyficzne potrzeby. Nie jest to z całą pewnością rasa, która przypadnie do gustu każdemu.Czy Twój kot potrzebuje towarzystwa?

Czy Twój kot potrzebuje towarzystwa?

Każdemu opiekunowi leży na sercu dobro swojego pupila, co nieraz pociąga za sobą trudne decyzje. Taką decyzją może być na przykład adopcja kolejnego zwierzaka. Czy to rozsądny krok?


Dlaczego warto mieć szynszylę?

Dlaczego warto mieć szynszylę?

Szynszyle to urocze, małe zwierzątka o puchatym futerku. Jeśli nie przepadasz za psami, a i koty nie wywołują w Tobie cieplejszych uczuć, może akurat szynszyla będzie w sam raz?Akita - jak karmić i pielęgnować tę rasę?

Akita - jak karmić i pielęgnować tę rasę?

Akita to jedna z najwspanialszych ras. Ten cudowny psiak doskonale radzi sobie w roli stróża. Jest trudny w wychowaniu i nie ufa obcym osobom. Tylko przy właścicielu zaakceptuje obecność kogoś innego. Karmienie oraz pielęgnacja akity wymaga dużego nakładu czasu oraz energii.


Hotele dla psów - czy warto z nich korzystać?

Hotele dla psów - czy warto z nich korzystać?

Każdy chce dla swojego psa jak najlepiej. Czasami jednak się zdarza, że mamy pilny wyjazd lub nie możemy zwierzęcia zabrać na wakacje. Co wtedy zrobić? Dobrą opcją jest hotel dla psów.Jakie zwierzątko wybrać dla dziecka?

Jakie zwierzątko wybrać dla dziecka?

Pies czy kot? A może chomik? Zaraz, zaraz… Czy najlepszym wyborem nie byłyby przypadkiem rybki? Tymczasem Twój brzdąc raz chce królika, a niedługo potem zmienia zdanie i zdecydowanie bardziej woli świnkę morską. Jakiego zwierzaka kupić dziecku, by wszyscy, łącznie z nowym pupilem, byli zadowoleni?