Zwierzak dla Ciebie
Dom tymczasowy dla zwierząt – czym jest i jak go założyć?

Dom tymczasowy dla zwierząt – czym jest i jak go założyć?

Przebywanie w domu tymczasowym to dla zwierzaka krótki, ale bardzo ważny etap w życiu. Etap pomiędzy okrucieństwem, jakiego doznał ze strony człowieka, a znalezieniem nowego, kochającego domu na stałe. Jeśli nie możesz adoptować bezdomnego psa lub kota, przygarnij go do siebie tymczasowo.


6 powodów, dla których warto mieć w domu zwierzaka

6 powodów, dla których warto mieć w domu zwierzaka

Posiadanie zwierzęcia dokłada nam na co dzień obowiązków. Część z nich, na przykład czyszczenie kociej kuwety lub zbieranie z dywanów wyliniałej sierści, nie jest zbyt interesująca. Przyjrzyjmy się im jednak przez pryzmat indywidualnych korzyści.Popularne rasy kotów

Popularne rasy kotów

Popularność ras kotów zależy w dużej mierze od szybko przemijającej mody na nie. Czasami pojawia się jakiś nowy trend i nagle wszędzie widać koty jednej rasy, ale mimo wszystko niektóre zwierzaki spotkamy trochę częściej, a inne trochę rzadziej.


Podstawowe informacje o domowych szynszylach

Podstawowe informacje o domowych szynszylach

Szynszyle są niewielkimi zwierzątkami zamieszkującymi niedostępne Andy, ale ze względu na swoje piękne futra zainteresowali się nimi ludzie, co doprowadziło niemal do wyginięcia zwierzątek w naturze. Obecnie jest ich więcej w niewoli, niż na wolności.Pies obronny – jaką rasę wybrać?

Pies obronny – jaką rasę wybrać?

Pojęcie psa obronnego jest bardzo niedookreślone, ponieważ każdy pies może być obrońcą swojego pana. Niektóre rasy sprawdzają się tutaj jednak znacznie lepiej, niż inne.