Wychowanie i zabawy
Jak uchronić zwierzę przed zaginięciem? Co zrobić, jeśli zginął nasz pies?

Jak uchronić zwierzę przed zaginięciem? Co zrobić, jeśli zginął nasz pies?

Zaginięcia zwierząt zdarzają się częściej, niż mogłoby się wydawać. Co można zrobić, aby temu zapobiec? Ważne jest przede wszystkim odpowiednie zachowanie oraz akcesoria, które w razie problemu umożliwią identyfikację naszego pupila.


Tresura psa za pomocą klikera

Tresura psa za pomocą klikera

Posiadanie czworonożnego przyjaciela to wielka odpowiedzialność i obowiązek. Nasz pupil musi być dobrze ułożonym, posłusznym zwierzęciem. Jednym ze sposobów na ułatwienie tresury jest "kliker".Pomysły na zabawę z naszym kotem

Pomysły na zabawę z naszym kotem

Zabawa z kotem to frajda dla opiekuna, a dla zwierzaka rozwój, budowanie więzi z człowiekiem i również przednia rozrywka. Czym i jak zabawiać naszego małego drapieżnika?


Zabawy z królikiem

Zabawy z królikiem

Króliki miniaturki są coraz bardziej popularne, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, ale zwykle niestety ich właściciele nie wiedzą wiele o swoich pupilach. Nie są to na pewno bardzo wymagające zwierzęta, ale trzeba im zapewniać odpowiednią opiekę.Podstawowa tresura psa w warunkach domowych

Podstawowa tresura psa w warunkach domowych

Przygarnięcie czy zakup psa, niezależnie od jego wieku, to spore wyzwanie. Mamy bowiem do czynienia z nowym domownikiem, który operuje na trochę innych zasadach niż ludzie i trzeba je odpowiednio szybko ustalić, by potem nie było niepotrzebnych problemów.


Jak przekonać kota do kuwety?

Jak przekonać kota do kuwety?

Jeśli nie ma możliwości regularnego wypuszczania kota na dwór, by mógł załatwić swoje potrzeby, kuweta jest absolutną koniecznością.