pies

Znaleziono artykułów: 9

Najdroższy przyjaciel. Czy utrzymanie psa musi być drogie?

Najdroższy przyjaciel. Czy utrzymanie psa musi być drogie?

Pies to nie tylko wychodzenie na spacery, wspólne leżakowanie i zabawy. Pies to również znaczne koszta. Nie żywi się przecież odpadkami i nie ma ubezpieczenia w NFZ. Czy jednak wydatki niezbędne do jego utrzymania są na tyle wysokie, by zniechęcały do zakupu lub adopcji psa?


Szkolenie psa: samodzielnie czy z trenerem?

Szkolenie psa: samodzielnie czy z trenerem?

Każdy pies musi zaliczyć lekcję dobrego wychowania i posłuszeństwa. Zarówno duży, umięśniony mastiff, jak i mały, niepozorny york. Większość właścicieli myśli, że bez problemu sami poradzą sobie z tym zadaniem. Czy nie lepiej jednak od razu oddać swojego pupila w ręce specjalisty?Bulterier: pies-morderca. Nie ma serca?

Bulterier: pies-morderca. Nie ma serca?

Jest bodaj najbardziej charakterystycznym terierem typu bull. Ciąży na nim mit agresora, do którego lepiej się nie zbliżać. Tymczasem bulteriery to cudowne i oddane psy, a do tego są o wiele łagodniejsze od innych ras.


Jak uchronić zwierzę przed zaginięciem? Co zrobić, jeśli zginął nasz pies?

Jak uchronić zwierzę przed zaginięciem? Co zrobić, jeśli zginął nasz pies?

Zaginięcia zwierząt zdarzają się częściej, niż mogłoby się wydawać. Co można zrobić, aby temu zapobiec? Ważne jest przede wszystkim odpowiednie zachowanie oraz akcesoria, które w razie problemu umożliwią identyfikację naszego pupila.Jaką smycz wybrać, by cieszył się nasz pies, a my razem z nim?

Jaką smycz wybrać, by cieszył się nasz pies, a my razem z nim?

W sklepach zoologicznych znajdziemy kilka rodzajów smyczy, w zależności od gabarytów, temperamentu i wieku psów, dla których są przeznaczone. Nie kupujmy więc pierwszej z brzegu, a zanim zasugerujemy się wyglądem smyczy, sprawdźmy jej funkcjonalność.


Jak prawidłowo dbać o zęby psa?

Jak prawidłowo dbać o zęby psa?

Każdy właściciel psa ma obowiązek pielęgnować uzębienie swojego czworonoga. Wielu jednak robi to stanowczo za rzadko lub nieprawidłowo. Tymczasem takie zaniedbanie ma ogromny wpływ na stan zdrowia naszego pupila.Tresura psa za pomocą klikera

Tresura psa za pomocą klikera

Posiadanie czworonożnego przyjaciela to wielka odpowiedzialność i obowiązek. Nasz pupil musi być dobrze ułożonym, posłusznym zwierzęciem. Jednym ze sposobów na ułatwienie tresury jest "kliker".